WROCŁAW: 71 323 54 40
LUBIN: 519 18 49 59

Aktualności

Data:

Kategorie:

Zalety mieszkania w bloku

Wybór miejsca zamieszkania jest decyzją niezwykle trudną. Bardzo często jest to postanowienie, które wiąże nas na długie lata, a nawet na większość życia. Dlatego też wiele osób dokładnie analizuje każdy dostępny wariant oraz jego atuty. Jakie są najważniejsze zalety rozwiązania, które bywa niedoceniane – mieszkania w bloku?

Dogodna lokalizacja

Bloki bardzo często znajdują się w miejscach z bardzo dogodnym połączeniem z komunikacją miejską. Dzięki temu dojazd do centrum miasta zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Oznacza to również mniejsze odległości od szkół, lekarzy, ośrodków kultury czy rozrywki. Jednocześnie domy jednorodzinne zazwyczaj są trochę oddalone od ścisłego centrum. Najczęściej mieszczą się na obrzeżach miast, co znacznie wydłuża drogę do określonego celu.

Nie ma problemów z ciepłem

Mając mieszkanie w bloku nie trzeba przejmować się ogrzewaniem – wystarczy odkręcić zawór przy grzejnikach i w pokojach jest ciepło. Natomiast w przypadku domów dochodzą obowiązki związane z zakupem węgla bądź drewna na opał oraz pilnowaniem temperatury w piecu czy kominku. W bloku nie trzeba także martwić się o ciepłą wodę.

Mniej pracy

Chodzi przede wszystkim o kwestie pielęgnacji okolicy naszego miejsca zamieszkania. Latem nie musimy myśleć o regularnym koszeniu trawy, natomiast zimą nie trzeba pamiętać o odśnieżaniu. Zawsze sprzątaniem klatki schodowej zajmuje się sprzątaczka. Dzięki temu w przestrzeni wspólnej jest zawsze czysto, a mieszkańcy nie muszą przejmować się dodatkowymi obowiązkami.

Nie ma problemu z elewacją

A dokładniej z jej czyszczeniem bądź remontowaniem. Tutaj również wszystkim zajmuje się administracja osiedla lub spółdzielnia mieszkaniowa. Dzięki temu na naszych barkach spoczywa mniej obowiązków. A co za tym idzie – również mniej stresu.

Bliskość placu zabaw

Niemalże na każdym nowoczesnym osiedlu znajdują się dobrze wyposażone place zabaw. Dzięki temu dzieci mogą aktywne spędzać czas na świeżym powietrzu i zawierać nowe znajomości. Sprzyja to zarówno rozwojowi fizycznemu, ale także nabywaniu umiejętności funkcjonowania w społeczeństwie. Dla rodziców dużym atutem jest tutaj także bliskość tych miejsc oraz ich bezpieczeństwo.

Szukając idealnego miejsca do zamieszkania każdy z nas poszukuje czegoś innego. Jednym zależy na dogodnej lokalizacji blisko centrum, dla innych zaś ważniejsza będzie bliskość terenów zielonych bądź nowoczesne rozwiązania w budownictwie. Nowe mieszkania w blokach łączą w sobie wiele zalet dzięki czemu coraz częściej stają się wariantem, który jest doceniany nie tylko przez młodsze, ale również starsze pokolenia.

Oferta specjalna dla naszych klientów

Data:

Kategorie:

Jakie są prawdziwe koszty kredytu hipotecznego?

Kredyt na mieszkanie to poważne zobowiązanie finansowe na wiele lat. Właśnie dlatego zawsze warto zaciągać kredyt „z głową”. Pamiętaj, aby zawczasu zdobyć pełną wiedzę na temat wszystkich kosztów, jakie wiążą się z umową kredytową na Twoje nowe „M”.

Koszty kredytu, na które musimy zwrócić uwagę

  1. Prowizja – czyli opłata pobierana przez bank za udzielenie kredytu obliczona od kwoty kredytu. Jej wniesienie może być wymagane ze środków własnych, gotówką, z góry, przed uruchomieniem kredytu. Choć część banków deklaruje jej wysokość na poziomie „od 0%”, zdarzają się oferty, przy których prowizje sięgają nawet 5%. Obecnie standardowo prowizja za udzielenie kredytu wynosi 2%
  2. Podatek od czynności cywilnoprawnych – jego koszt to 19 zł opłacany w urzędzie skarbowym.
  3. Koszt ustanowienia hipoteki – standardowo wynosi 200 zł, jeśli jednak hipotekę w księdze wieczystej ustanawia notariusz, jego koszt może być większy.
  4. Koszt wyceny nieruchomości przez Bank – koszt wyceny uzależniony jest od rodzaju nieruchomości. W przypadku mieszkania, Bank zleca inspekcję nieruchomości, a jej koszt w zależności od Banku wynosi od 200 do 500 zł. W przypadku zakupu lub budowy domu możemy samodzielnie zlecić rzeczoznawcy majątkowemu sporządzenie operatu szacunkowego, jego koszt wyniesie ok. 1000 do 1500 zł.
  5. Prowizja za wcześniejszą spłatę kredytutego typu opłata pobierana jest przez bank zwykle w pierwszych pięciu latach trwania kredytu i średnio wynosi 2%. Stanowi ona rodzaj rekompensaty za stratę banku, jaka powstaje w przypadku wcześniejszej spłaty.

Obowiązkowe ubezpieczenia do kredytu

  1. Ubezpieczenie nieruchomości – jego koszt jest uzależniony od wartości nabywanej nieruchomości oraz wyboru oferty ubezpieczenia; w zależności od Banku można nabyć polisę w kredytującym Banku lub zawrzeć z dowolnym towarzystwem ubezpieczeniowym -w tym przypadku wymagana będzie bezpłatna cesja na bank.
  2. Ubezpieczenie pomostowe – jest to ustanawiane przez bank zabezpieczenie do czasu wpisu hipoteki na rzecz banku do księgi wieczystej. O wpis hipoteki do księgi wnioskuje kredytobiorca w sądzie. Zapis o hipotece w dziale IV księgi pojawi się średnio po kilku miesiącach. Do tego czasu bank zazwyczaj podnosi marżę kredytu hipotecznego. Koszt ubezpieczenia pomostowego jest bardzo zróżnicowany i wynosi od 0,3% do nawet 2,5%.
  3. Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego – jest to opłata, którą bank pobiera z tytułu podwyższonego ryzyka, jakie ponosi w związku z udzieleniem kredytu z niskim wkładem własnym np. 10%. Opłatę za takie ubezpieczenie można wnieść z góry, można też doliczyć ją do rat kredytu i jest uzależniona od kwoty zobowiązania.
  4. Inne ubezpieczenia do kredytu – bardzo często bank wymaga dodatkowego zabezpieczenia spłaty kredytu w formie ubezpieczenia na życie lub ubezpieczenia od utraty pracy. Konieczność poniesienia kosztu takiej polisy będzie również wpływała na atrakcyjność danej oferty. Koszt jest uzależniony od Banku i wysokości kredytu.

Jak widać, koszt kredytu hipotecznego to nie tylko prowizja banku, ale także wiele obowiązkowych opłat, które musimy ponieść, aby doprowadzić do finału transakcji. Więcej informacji u Eksperta ds. Kredytów Hipotecznych – Natan Rusin 792 550 694 natan.rusin@zmieniamyfinanse.pl

Godziny otwarcia

Szanowni Państwo,
 
16.06.2017 roku biura sprzedaży przy ulicy Krzyckiej i w Rynku będą zamknięte. Na Państwa wiadomości odpowiemy 19.06.2017r.
 
Przepraszamy za utrudnienia.

Karty rabatowe i projekty GRATIS!

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą kupić mieszkanie w Lubinie – Zielona Ostoja! :)
 
Przy zakupie mieszkania każdy z Państwa otrzyma kartę rabatową do sklepu http://www.domino.pl ! Dla naszych klientów cała oferta specjalnie z 10% i 15% rabatem oraz projektem gratis! :)

Rynek pierwotny – poznaj jego współczesne standardy

Zakupy mieszkania na nowoczesnym osiedlu to wygoda z jakiej warto skorzystać. Nowoczesne rozwiązania, w połączeniu z ochroną środowiska oraz wysoką estetyką są już na porządku dziennym. Warto więc zapoznać się z ofertą firmy BLOCKPOL – DEVELOPER, która tworzy z myślą o współczesnych standardach.

Na osiedlu powinny znajdować się nowoczesne rozwiązania w postaci: cichobieżnych wind (z udogodnieniami dla niewidomych), bezpiecznych placów zabaw, okien od sufitu do podłogi, a także zamkniętej przestrzeni parkingowej. Wszystkie te aspekty sprawiają, że będzie tu komfortowo zarówno rodzinom z dziećmi, jak i osobom niepełnosprawnym.

Kolejną ważną kwestią jest lokalizacja, kompleks powinien posiadać elementy terenów zielonych, w postaci zagospodarowanej przestrzeni wokół budynków bądź przydomowych ogródków. Natomiast usytuowanie inwestycji przy sprawnej komunikacji miejskiej, zadowoli zarówno dzieci uczęszczające do szkoły, jak i dorosłych, przemieszczających się do pracy w inny zakątek miasta.

Jeśli decydujesz się na „M” w nowoczesnym budynku, warto również zwrócić uwagę na to, czy deweloper zadbał o ekologiczne rozwiązania. Sytuację środowiska poprawiają między innymi: parkingi naziemne oraz roślinność antysmogowa (usytuowana na dachach).

A co najważniejsze i zdecydowanie powinno być priorytetem zarówno dla klienta, jak i firmy, to swoboda aranżacji. W przeciwności do rynku wtórnego, od dewelopera otrzymuje się mieszkania, które nie są urządzone, czyli całe wnętrze jest tworzone przez zainteresowanego, według jego uznania. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, które zadowoli najbardziej wymagających klientów.

Rynek pierwotny to w większości „M” o wysokim standardzie. Jest to więc idealna opcja dla osób wymagających oraz takich, które wolą, by dane mieszkanie było 100% w ich guście.

Źródło: DOPOZNANIA.PL

Data:

Kategorie:

Co wpływa na decyzję o zakupie mieszkania? cz.2

Podejmując ważną życiową decyzję należy dokładnie przeanalizować wszystkie istotne kwestie, rozważyć zalety oraz wady i konsekwencje potencjalnego rozwiązania. Podobnie jest w sytuacji kupna mieszkania. Jakie jeszcze kwestie mogą wpłynąć na ostateczną decyzję?

Standard wykonania

Jakość wykonania oraz wykorzystane przy budowie materiały mają wpływ na przyszły stan techniczny nieruchomości. Wszelkie usterki czy wady mogą obniżyć późniejszą wartość mieszkania. Osoby szukające nowego domu biorą pod uwagę również ustawność pokoi, wielkość okien (coraz popularniejsze są okna na całą ścianę, które rozjaśniają pokój), obecność windy (zwłaszcza w przypadku mieszkań na wyższych kondygnacjach) czy tarasu.

Rozkład pomieszczeń

Ta kwestia jest ważna dla osób, które szukają przede wszystkim funkcjonalnego mieszkania. Wiele osób docenia ustawne pokoje zbliżone kształtem do kwadratu. Mniej popularne są natomiast mieszkania z pokojami o nietypowych kształtach, gdzie ustawienie mebli mogłoby być nie lada wyzwaniem. Co więcej, część przestrzeni pozostaje niekiedy niezagospodarowana. Coraz popularniejsze są mieszkania, gdzie pokój dzienny jest połączony z aneksem kuchennym – trend ten zdobywa szerokie grono zwolenników, chociaż dla niektórych zamknięta kuchnia jest w mieszkaniu obowiązkowa.

Piętro

Największą popularnością cieszą się mieszkania znajdujące się od pierwszego do trzeciego piętra. Parter cieszy się zdecydowanie mniejszą popularnością z różnych względów (wiele osób wymienia hałas czy mniejszą prywatność, jednak są to indywidualne opinie i kwestia sporna), pomimo wielu zalet mieszkania na najniższej kondygnacji. O zaletach mieszkania na parterze pisaliśmy niedawno tutaj (link). Dla niektórych natomiast istotnym elementem jest piękny widok z okna, który otrzymujemy decydując się na ostatnie piętra.

Koszty eksploatacji

Zdecydowanie częściej wybierane są lokale, które mają dostęp do ogrzewania z sieci miejskiej (dotyczy to ogrzewania wody jak i całego mieszkania). Takie mieszkania są zdecydowanie tańsze w utrzymaniu niż te, które mają ogrzewanie gazowe lub elektryczne.

Miejsca parkingowe

Kupując mieszkanie w nowoczesnym budownictwie częściej wybierane są te nieruchomości, gdzie można dokupić miejsce postojowe (w garażu podziemnym albo na parkingu). Daje nam to gwarancję wolnego miejsca w każdej chwili. W przypadku garaży podziemnych wiąże się to też z większym bezpieczeństwem naszego samochodu.