WROCŁAW: 71 323 54 40
LUBIN: 519 18 49 59
690 49 91 45

Aktualności

Specjalna oferta dla naszych klientów od firmy Dekoncept :)

Czy wiesz jak zwiększyć swoją zdolność kredytową? Poznaj 10 technik, dzięki którym to zrobisz!

Każdy z nas marzy o własnych 4 kątach, jednak czasami musimy zweryfikować swoje plany na zakup mieszkania czy domu, ponieważ brakuje nam zdolności kredytowej.  Banki wyliczają, iż nie możemy otrzymać kredytu na kwotę, która pozowali nam spełnić nasze marzenie.

Nie podawaj się, dzięki tej krótkiej liście poznasz 10 technik, dzięki którym, będziesz posiadał wyższą zdolność kredytową oraz będziesz lepiej postrzegany przez Bank, co pozwoli Ci uzyskać korzystniejsze warunki kredytowania twoich 4 ścian.

1/ Zrób porządek w zobowiązaniach kredytowych: karty kredytowe i limity

Ilu z nas ma w swoim portfelu kartę kredytową, którą dostaliśmy przy okazji zakładania konta, robienia zakupów w hipermarkecie czy kupując sprzęt na raty w sklepie RTV/AGD.

Dostajemy tam często małe limity 2000 czy 3000 pln, albo przy okazji zakładania konta w Banku pracownik zaproponował nam mały limit w koncie tylko do 2000 pln.

Chociaż posiadanie karty kredytowej czy limitu w koncie może być bardzo korzystne, jednak przed rozpoczęciem starania się o kredyt hipoteczny minimum miesiąc wcześniej, powinieneś jednak zrezygnować z tych produktów.

Dlatego, że takie produkty obniżają twoją zdolność kredytową.

Jeżeli w momencie wnioskowania o kredyt hipoteczny będziesz miał kartę kredytową lub limit w koncie, to nawet, gdy nie korzystasz z tych produktów, bank uzna za twoje comiesięczne zobowiązanie od 3 do nawet 10% dostępnego limitu lub debetu.

Karta kredytowa lub limit na 10 000 pln zmniejsza twoją zdolność aż o 40 000 – 50 000 pln.

Dużo prawda?

A jeśli jesteś przywiązany do karty kredytowej, nie martw się większość Banków ma powiązaną ofertę z tym produktem.

2/ Zrób porządek w zobowiązaniach kredytowych: kredyty ratalne lub gotówkowe

Masz kredyt na samochód, remont, pralkę czy suszarkę?

Zdecydowałeś się wziąć taki kredyt na krótki okres 3-5 lat, aby zmniejszyć koszty takiego kredytu.

Bank badając zdolność sprawdza wysokość twoich comiesięcznych kosztów, więc nawet, jeśli masz do spłaty 500 pln, za wspomnianą pralkę, a miesięczna rata wynosi 200 pln to znacząco obniży to twoją zdolność kredytową.

W takim wypadku, jeśli są to małe kwoty do spłaty kredytów, a Ty dysponujesz środkami na ich spłatę, zrób to bez wahania.

Jeśli kredyt jest większy np. na wspomniany samochód warto rozważyć konsolidacje tego kredytu lub kilku kredytów i wydłużenie okresu kredytowania, co zmniejszy twoje miesięczne raty, a co za tym idzie zwiększy znacząco zdolność kredytową.

3/ Nie przelewaj partnerowi, rodzicom, znajomym pieniędzy

Mała znana sprawa. Czy wiesz, iż jeśli będzie regularnie przelewać środki swojemu partnerowi, który nie przystępuje do kredytu, rodzicom czy znajomemu Bank może nabrać podejrzeń, że masz dodatkowe stałe koszty utrzymania.

Jeśli pomagasz rodzicom, albo akurat 3 miesiące z rzędu pożyczałeś znajomemu 400 pln, mocno obniży to Twoją zdolność.

4/ Wybierz raty równe.

Zdolność kredytowa wyliczana jest na podstawie wysokości pierwszej raty. Wybór rat równych zamiast malejących wyraźnie ją poprawia, gdyż te w pierwszej połowie okresu kredytowania są zwykle aż 20-25% niższe. Musisz jednak pamiętać, że za tą większą zdolnością idą niestety wyższe koszty całkowite kredytu.

5/ Zadbaj o swoją historię w BIK

Zła historia kredytowa spowodowana opóźnieniami w płatnościach często dyskwalifikuje nas już na starcie. Jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt warto sprawdzić swój raport w BIK, a w razie konieczności – spłacić/skonsolidować swoje zobowiązania, o czym mówiłem w pkt. 1 i 2

Jeśli nie miałeś nigdy kredytów czy karty kredytowej/limitu, aby poprawić naszą wiarygodność kredytową można również zaciągnąć mały kredyt konsumencki, np. chcesz kupić laptopa, telefon, felgi do samochód, cokolwiek, weź to na krótkie raty, najlepiej 3-4 miesiące przed ubieganiem się o kredyt i spłać w terminie.

Taki zabieg z pewność spowoduje zwiększenie szansy na kredyt i poprawi nasza ocenę kredytową.

Raport możesz sprawdzić i pobrać na stronie www.bik.pl

6/ Wydłuż okres kredytowania

Dłuższy okres kredytowania wiąże się z niższymi ratami kapitałowo-odsetkowymi, co przekłada się na wzrost zdolności kredytowej. Niektóre Banki udzielają finansowania nawet na 35 lat.

7/ A może ślub?

Oczywiście decyzja o zawarciu związku małżeńskiego powinna wynikać z innych pobudek niż chęć poprawy własnej zdolności kredytowej. Faktem jest jednak, że małżeństwa są traktowane przez banki, jako jedno gospodarstwo domowe (niższe koszty utrzymania).

Niektórzy żartują, że to kredyt łączy bardziej niż miłość, ponieważ jest wspólny cel, spłacić kredyt za 30 lat.

8/ Zła historia kredytowa lub brak pracy małżonka

Jeśli nasz współmałżonek ma złą historię lub nie pracuje ?

W tym dokonaj rozdzielność majątkowej. W takim przypadku przy określaniu wiarygodności kredytowej bank nie weźmie pod uwagę małżonka.

Dokonaj tego minimum 3 miesiące przed staranie się o kredyt.

9/ Skorzystaj z dodatkowych produktów Banku

Karta kredytowa, limit w koncie, ubezpieczenie na życie czy program systematycznego oszczędzania – zaopatrując się w tego typu produkty danego banku, możesz liczyć na marżę promocyjną, a tym samym nieznaczne obniżenie oprocentowania. Mogą one spowodować wzrost całkowitego kosztu kredytu, ale w razie braku dostatecznej zdolności kredytowej, okażą się jedynym sposobem na przekonanie do siebie kredytodawcy.

 10/ Sprawdź dokładnie zdolność kredytową u Eksperta Finansowego

 Czy wiesz, że każdy Bank ma swój własny sposób liczenia zdolności kredytowej?

Każdy ma inne koszty utrzymania gospodarstwa domowego, inne wartości w swoich kalkulatorach na podstawie, których wyliczana jest zdolność kredytowa.

Dzięki temu, będziesz wiedział, iż Twoja zdolność w Banku X wynosi tyle a w Bank Y np. 25 000 więcej.

Różnice pomiędzy Bankami są ogromne, ponieważ dla takiego samego klienta i jego sytuacji różnica w możliwości udzielenia kredytu może wynosić nawet 50 000 – 60 000 pln.

Jeśli potrzebujesz zbadać swoją zdolność kredytową, poznać te oraz inne możliwości zwiększenia zdolności kredytowej lub potrzebujesz rzetelnej analizy swoich dokumentów dochodowych.

Skontaktuj się z naszym Ekspertem Finansowym, a on dodatkowo przedstawi ci oferty wszystkich Banków.

Natan Rusin
Ekspert Finansowy
tel. +48 792 550 694
natan.rusin@zmieniamyfinanse.pl

Follow Me sp. z o.o.
ul. Czysta 4
50-013 Wrocław
www.ZmieniamyFinanse.pl

 

Wizualizacje łazienki

Firma MG Instalacje zaproponowała pomysły na małą łazienkę w inwestycji Inspiracja :) :-) :-) Co sądzicie o tych projektach?
 
MG INSTALACJE
TEL: +48 508-944-152 MAIL: biuro@mg-instalacje.pl WWW: mg-instalacje.pl
NA HASŁO BLOCKPOL SPECJALNE RABATY :)

Do zobaczenia na Targach!

Data:

Kategorie:

-50% na trening!

Specjalnie dla naszych klientów na hasło BLOCKPOL -50% na pierwszy trening www.tymoszewicz.pl zapraszamy!

Darmowa wizualizacja

Świetnie zaprojektowane 50 m2 mieszkania ze szczęściem na wyposażeniu w inwestycji NOWA INSPIRACJA Za przygotowanie dziękujemy DeKoncept:)
 
W naszym biurze sprzedaży na Rynku możecie odebrać ZAPROSZENIE NA DARMOWĄ WIZUALIZACJĘ wybranego pomieszczenia w studio DeKoncept.